10May

Mülteci öğrenciler için çalışıyorlar!

YÖREM Gazete | Karacabey’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde AB Projesi 1. Hareketliliği gerçekleşiyor. Bu kapsamda, “Mülteci Öğrencilerin Eğitimine Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin…

Karacabey’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde AB Projesi 1. Hareketliliği gerçekleşiyor. Bu kapsamda, “Mülteci Öğrencilerin Eğitimine Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi” adlı KA201 (Karma Stratejik Ortaklıklar) projesi, 1036 başvuru arasından ilk 13’e girerek asil listeden 58.000 Euro hibe almaya hak kazandı. Ayrıca, Karacabey’in söz konusu projesi, Bursa genelinde hibe almaya hak kazanan tek ilçe oldu.

Konuyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Projemizin ilk hareketliliğini ‘Koordinatör Ülke’ olarak Türkiye’de gerçekleştirmek üzere Almanya ve Macaristan’dan gelen proje ekipleri ile Kaymakamımız Sayın Dr. Yusuf Gökhan Yolcu makamında ziyaret edildi. Mülteci eğitimi üzerine geliştirilen politikalar, iyi uygulamaların temel alındığı çalıştaylar hafta boyunca yerel ortağımız olan Ömer Matlı İlkokulu ve Murat Hüdavendigar İlkokulu öğretmenleri, Almanya ve Macaristan’dan gelen proje ekipleri ile birlikte Ömer Matlı İlkokulu Çok Amaçlı Salonu’nda devam edecektir.” denildi.

http://www.yoremgazete.com/ab-projesi-misafirleri-karacabeyde-50723.html

http://karacabeytakip.com/2019/05/09/multeci-ogrenciler-icin-calisiyorlar

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *